Kolagen do picia – czy to działa?

Badania naukowe potwierdzają, że płynna forma kolagenu jest zdecydowanie najłatwiej wchłaniana przez organizm ludzki z przewodu pokarmowego. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie pełne nasycenie organizmu tą substancją. W tkankach osiąga się maksymalną dawkę kolagenu już po 6 godzinach, a po 12 godzinach od chwili konsumpcji maksymalna dawka pojawia się w skórze. Dotarcie do chrząstki stawowej zajmuje około 48 godzin, po czym poziom kolagenu jest tam utrzymywany przez dwa dni. W tym czasie następuje uzupełnienie wszystkich niedoborów kolagenu, które mogły powstać w wyniku procesu chorobowego lub zwyczajnie w związku z wiekiem. 

Sprawdź: Rybi kolagen - więcej >>

Regularnie przyjmowany doustnie kolagen, najlepiej właśnie w formie płynnej, jest w stanie eliminować zmarszczki i zatrzymywać wypadanie włosów dzięki efektywnemu odmłodzeniu komórek. Ten proces powoduje powstrzymanie licznych chorób wieku dojrzałego, w tym przede wszystkim schorzeń reumatycznych, w tym chorób kręgosłupa, jak również chorób okresu menopauzy. Wcześniejsze podanie kolagenu zmniejsza problemy związane z jego chronicznym niedoborem.

Kolagen – eliksir młodości

Wśród dostępnych na rynku suplementów diety z kolagenem powinno się wybierać tylko te wolne od substancji konserwujących oraz posiadające wysoką dawkę kolagenu. Najlepszy jest czysty sproszkowany kolagen.

Zobacz również: Aloes do picia >>

Kolagen – dawkowanie

Dziennie powinno się przyjmować 1 łyżeczkę kolagenu rozpuszczoną w dowolnym płynie.

Koktajl z truskawek

Kolagen może być pity wraz z koktajlem truskawkowym składającym się z truskawek, miodu, jogurtu i samego kolagenu.

 

O serwisie

Obszerna wiedza z dziedziny zdrowego stylu życia.
Czym jest gluten?
Które produkty nie posiadają glutenu?
Jak poradzić sobie z dietą bezglutenową?
Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

leczenie uzależnienia od hazardu

Kontakt

kontakt@jaroslawwroblewski.pl

Galeria