Catering dietetyczny, równie szybki, ale zdrowszy niż fast foody

            Fast food, mimo świadomości, jak wiele w nim tuczących i chemicznych składników, sprawia nam przyjemność podczas jedzenia. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, możemy liczyć na szybkość jego przyrządzenia i dostarczenia. A gdyby tak było i szybko, i smacznie, ale jednak zdrowo, bez poczucia, że to posiłek, który tuczy, a ponadto bazując jedynie na naturalnych, świeżych produktach? Taką opcję funduje nam catering dietetyczny.

Dlaczego fast food nam smakuje?

            Skoro mamy świadomość, jak wiele niezdrowych i sztucznych składników znajduje się w fast foodach, dlaczego chętnie po nie sięgamy? Skąd się bierze poczucie, że moglibyśmy jeść i jeść kolejną porcję? To wszystko jest kwestią nie tylko doskonałego marketingu, szybkości przygotowania tych posiłków, ale składu, który obfituje między innymi w cukry. Chociażby w sosach dodawanych do tortilli, hamburgerów czy frytek, gości cukier lub jego sztuczne zamienniki.

            Cukier plus inne składniki, to efekt w postaci składu, który pobudza nasze zmysły, owocuje nagłym wyrzutem insuliny i chęcią, by znów po coś takiego sięgnąć. Dodatkowo jedzenie staje się przyjemnością, bo zaczyna się wydzielać tak zwany hormon szczęścia. Skoro dobrze się czujemy, poprawiamy sobie tym nastrój, trudno się dziwić, że wciąż sięgamy po fast foody.

Fast food, ale w wersji alternatywnej

            A gdyby tak typowy fast food zamienić na ten zdrowy, wartościowy, przyrządzony z naturalnych, świeżych składników? Okazuje się, że jest to możliwe, bo na rynku od jakiegoś czasu gości catering dietetyczny, czyli diety pudełkowe różnego rodzaju. Nie jest to jednak typowa forma cateringu, która wiąże się z dostarczeniem jednego rodzaju przekąsek czy posiłków, w zależności od potrzeb i okazji.

            Przykładem może być catering dietetyczny w EatZone.pl. Kilka menu do wyboru, które składają się z posiłków przygotowanych pod okiem specjalistów, w tym dietetyków, a następnie dostarczane są wprost pod wskazany adres, w dogodnych dla odbiorcy ramach czasowych. Mamy zatem element z ulubionych fast foodów, czyli fast. Mamy smak, któremu trudno się oprzeć, ale jest zdrowo, naturalnie, bez zbędnych substancji chemicznych i takich, które stopniowo zaburzają pracę naszego układu pokarmowego.

Catering dietetyczny dla każdego

            Nie oszukujmy się, że przechodząc na dietę, już nigdy więcej nie pozwolimy sobie na wizytę w popularnych punktach gastronomicznych. Ograniczymy jednak ich ilość do minimum, bo układ pokarmowy, jak i cały organizm, które zaczynają wreszcie dobrze funkcjonować, nie manifestują potrzeb zwiększonym apetytem, ochotą na kolejną przekąskę bądź coś słodkiego.

            Wraz z racjonalnym i zdrowym jadłospisem dostarczamy odpowiednie ilości minerałów, witamin, enzymów, fitozwiązków i innych substancji odżywczych, których potrzebuje każda komórka naszego ciała. Dochodzi do uzupełnienia niedoborów i regulacji pracy poszczególnych narządów oraz układów. Widząc efekty coraz chętniej omijamy fast foody, a alternatywa w postaci cateringu dietetycznego, zostaje z nami na stałe.

O serwisie

Obszerna wiedza z dziedziny zdrowego stylu życia.
Czym jest gluten?
Które produkty nie posiadają glutenu?
Jak poradzić sobie z dietą bezglutenową?
Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

leczenie uzależnienia od hazardu

Kontakt

kontakt@jaroslawwroblewski.pl

Galeria