Co zrobić w przypadku zakwaszenia organizmu?

Zakwaszenie organizmu to poważny problem, z którym można sobie jednak skutecznie radzić poprzez zmiany w diecie.
Na początek trzeba zrezygnować z jedzenia mięsa lub przynajmniej mocno ograniczyć jego spożycie. Zmniejszone powinny zostać porcje nabiału i wszelkich pokarmów z dużą ilością białka. Zamiast porcji mięsa w diecie powinny pojawiać się warzywa i owoce. Najlepsze są zielone warzywa liściaste, które można jeść na surowo lub gotować. Owoców powinno być w diecie mniej niż warzyw. Najlepszy stosunek to 1:2. Ważne jest również zastępowanie makaronu i ryżu poprzez kaszę jaglaną oraz ziemniaki. Te produkty w mniejszym stopniu przyczyniają się do zakwaszania organizmu. Dobrą taktyką jest łączenie na talerzu produktów o przeciwstawnym działaniu odnośnie zakwaszania organizmu. W praktyce oznacza to łączenie pokarmów słodkich z kwaśnymi, tłustych z kwaśnymi, a także produktów tłustych ze skrobią. Do tego pomiędzy posiłkami można jeść owoce, orzechy i nasiona. 

Sprawdź: Objawy zakwaszenia organizmu >>

Warto jest ponadto wyeliminować niezdrowy ocet i zastąpić go sokiem z cytryny. Podobne działanie do cytryny ma też kiszona kapusta. Te składniki działają zasadowo pomimo swojego kwaśnego smaku.
Potrawy powinny być jedzone zaraz po przygotowaniu. Ich ogrzewanie podnosi ich indeks kwasowości.
Istotne jest również dokładne przeżuwanie posiłków i łączenie ich w ustach ze śliną. W ten sposób posiłki są lżejsze i łatwiejsze do strawienia. W tym samym kierunku będziemy działać, jeśli będziemy unikać podjadania w nocy i jedzenia dużych porcji wieczorami.

 

O serwisie

Obszerna wiedza z dziedziny zdrowego stylu życia.
Czym jest gluten?
Które produkty nie posiadają glutenu?
Jak poradzić sobie z dietą bezglutenową?
Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

leczenie uzależnienia od hazardu

Kontakt

kontakt@jaroslawwroblewski.pl

Galeria