17 lipca 2024

Podstawy kryptowalut – czy zakłócają one branżę finansową?

Kryptowaluty są tematem rozmów przez ostatnią dekadę. Wiele osób uważa, że jest już za późno na inwestowanie w kryptowaluty ze względu na obecną bessę. Jednak wraz z przesunięciem władzy z tradycyjnych banków na kryptowaluty pojawiło się więcej możliwości zarówno dla inwestorów, jak i traderów.

Kryptowaluta to cyfrowa waluta, która jest używana jako środek wymiany w celu handlu towarami i usługami. W tym sensie można ją uznać za walutę cyfrową lub wirtualną. Wszystkie kryptowaluty są zdecentralizowane i nie są kontrolowane przez żaden organ centralny, w przeciwieństwie do walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański lub euro, które są emitowane przez banki centralne i wspierane przez rządy poprzez podatki. Giełdy kryptograficzne pozwalają użytkownikom kupować, sprzedawać, handlować lub wymieniać swoje zasoby kryptowalut na inne waluty, takie jak dolary amerykańskie lub euro.

Czym jest kryptowaluta i dlaczego zmienia dzisiejszy świat?

Kryptowaluta to cyfrowa waluta, która wykorzystuje kryptografię do zabezpieczania transakcji i kontrolowania tworzenia nowych jednostek. Moneta kryptowaluty ma zwykle skończoną liczbę cyfr. Kryptowaluta to idea, która istnieje od dziesiątek lat, ale stała się bardziej atrakcyjna wraz z wprowadzeniem technologii blockchain i ze względu na jej nieodłączne cechy, które sprawiają, że jest to bezpieczna przystań przed ekonomicznymi wzlotami i upadkami. Ponadto kryptowaluty okazały się korzystne, gdy są używane jako magazyn wartości lub środek do dokonywania płatności.

Co to jest Ethereum?

Ethereum to zdecentralizowana platforma obsługująca inteligentne kontrakty. Może być również używana do tworzenia dappów i zdecentralizowanych organizacji autonomicznych. Ethereum jest pierwszym blockchainem Turing-complete, co oznacza, że może obsługiwać dowolny program lub aplikację, która może istnieć w przyszłości. Kod open source ułatwia ludziom tworzenie nowych aplikacji w Ethereum.

Jak działa Ethereum? Krótko mówiąc, Ethereum to rozproszona platforma obliczeniowa oparta na blockchain lub zdecentralizowana maszyna wirtualna, która może wykonywać umowy peer-to-peer. W kategoriach laika Ethereum to program komputerowy, który istnieje w Internecie i działa na komputerach. Działa jako księga rachunkowa, która zarządza funduszami i jest jedną z pierwszych platform cyfrowych działających bez pośredników.

Ethereum zostało zaprojektowane przede wszystkim w celu wyeliminowania stron trzecich w celu zmniejszenia kosztów i przyspieszenia transakcji. Oznacza to, że inwestorzy na platformie ethereum nie muszą płacić wysokich opłat bankom lub innym pośrednikom, gdy przesyłają środki np. za granicę.

Jakie są korzyści z inwestowania w portfel Ethereum?

Jeśli chcesz zainwestować w kryptowalutę, istnieje kilka opcji do wyboru. Jednak przed zainwestowaniem w jakikolwiek rodzaj kryptowalut ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z różnych rodzajów kryptowalut, takich jak Ethereum.

Ethereum to kryptowaluta oparta na technologii blockchain i jest 10 razy tańsza niż Bitcoin. Został zaprojektowany tak, aby działał wydajnie na komputerach stacjonarnych i laptopach przy niewielkich kosztach energii elektrycznej i mógł być wydobywany przez każdego, kto ma połączenie z Internetem. Ethereum nie potrzebuje specjalistycznego sprzętu do wydobycia, ponieważ jest przeznaczone do wydobywania przez zwykłych użytkowników.