27 maja 2024

Unieważnienie kredytu frankowego? To możliwe!

Jak doskonale wie bardzo wiele osób, spłata kredytu frankowego nie jest wcale prosta. Wszystko dlatego, że na skutek różnego rodzaju zawirowań na rynku finansowym raty takiego zobowiązania znacząco poszły w górę. Niestety wyższe raty spowodowały jednocześnie, że wiele domowych budżetów po prostu nagle się załamało.

Jak unieważnić kredyt we frankach?

Czy istnieje więc jakiś sposób, aby kredyt frankowy był tylko wspomnieniem? Okazuje się, że tak co potwierdza coraz większa liczba klientów, którzy składają do sądów pozew o unieważnienie kredytu frankowego. Składanie jednak pozwu przeciwko bankowi musi przebiegać wedle odpowiedniej strategii. O czym powinniśmy wówczas pamiętać? Otóż takie działanie warto podejmować wówczas, gdy kredyt frankowy okazuje się być niemożliwym do spłacenia, gdyż jego raty po prostu zbyt mocno poszły do góry. Aby więc zagwarantować sobie finansowe bezpieczeństwo warto spróbować takiego rozwiązania.

Osoba, która będzie prowadzić sprawę

Tutaj jednak bardzo istotny jest wybór odpowiedniego specjalisty prowadzącego naszą sprawę. Jak bowiem wiadomo, nie każda kancelaria prawnicza będzie posiadać odpowiednie doświadczenie w zakresie tego rodzaju sporów. Wynika to oczywiście w dużej mierze z tego, że prawnik od spraw frankowych powinien legitymować się bardzo szeroką wiedzą z zakresu prawa bankowego i finansów. I chociaż taka walka w sądzie z bankiem nigdy nie jest prosta, to praktyka pokazuje, że naprawdę warto ją podjąć.

W samym Internecie można znaleźć liczne przykłady, gdzie wyroki w sprawach frankowych były dla kredytobiorców jak najbardziej pozytywne. Przykładem może być rozprawa mężczyzny z Nowego Sącza. Jak czytamy w aktualnościach na portalu www.enowy.pl, udało mu się wygrać sprawę. Z tego powodu, zamiast męczyć się dalej, warto podjąć działanie, aby odzyskać nadpłacone raty takiego kredytu. Co ciekawe rekordziści w tym zakresie odzyskiwali nawet kwoty rzędu kilku milionów złotych. A gdzie znaleźć możemy kogoś, kto świadczy pomoc prawną w tym aspekcie? Tutaj zdecydowanie najłatwiej o porady prawne dla frankowiczów jest w największych miastach kraju. Warszawa na przykład z racji tego, że ogólnie jest największą metropolią w naszym kraju, to naturalne jest, że właśnie tak znajduje się największa grupa adwokatów specjalizujących się w sprawach frankowych.